bet365 UK

wordpress joomla template

facepack

Written by pesalb on . Posted in PES 2014, PES2014 - Face

Instructions : copy folders in FileLoader\GDB\face and add them in map.txt player=38594,”Wilshere” player=4013,”Evra” player=40352,”Neymar” player=7104,”Robinho” Fire Patch map.txt player=38594,”Club\EPL\Arsenal\Wilshere” player=4013,”Club\EPL\Manchester United\Evra” player=40352,”Club\La Liga\Barcelona\Neymar” player=7104,”Club\Serie A\Milan\Robinho” Enjoy :) Download Facepack

PES 2014 DLC 3.0 Download

Written by pesalb on . Posted in PES 2014, PES2014 - Offical Updates

pes-2014-dlc3.0 1. – install game from dvd. 2. – install pes 2014 patch 1.06 (official update) 3. – copy DLC 2.0 files from here in C:\ProgramData\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2014\download 4. – download DLC 3.0 from below and copy in same download folder, overwrite.   Download   or Full version DLC 3.0 : 1. – install game from dvd and update with pes 2014 patch 1.06. 2. – copy DLC files in C:\ProgramData\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2014\download Part 1      Part 2     Part3      Part4

Protected:

Written by pesalb on . Posted in PES2013

This content is password protected. To view it please enter your password below:

PESAlbania Ultimate Patch 2013 [PESAlbania 3.0 Final]

Written by pesalb on . Posted in PES2013, PES2013 - Patch

PESAlbania Ultimate Patch 3.0 2013
 • Released: 30 June 2013
 • Game: Pro Evolution Soccer 2013
 • Type: Patch / Football Simulation Game
 • Created by: PESAlbania/Albo Studios
  Requiements:
 •  Pro Evolution Soccer 2013 (Konami)
 • Official Patch 1.03
 • DLC 2.00
 • DirectX 9.0+
 • PESAlbania Patch Setups (+OF)
Features:
 • -Premier League (Real club names, Real Stats and all real kits)
 • - Ligue 1
 • - Serie A (Real club names, Real Stats and all real kits)
 • - LIGA BBVA (Real club names, Real Stats and all real kits)
 • - Added Kosovan Superliga (Real club names, Real Stats and all real kits)
 • - Added Albanian Superliga (Real club names, Real values and all real kits)
 • - Bundesliga (By Smoke Patch)
 • - Added Kategoria 1 (Albanian and Kosovan)
 • - Added more than 800 new faces
 • - Added New Natinal Teams :Albania,Armenia, Azerbaijan,Cyprus,San Marino ,Macedonia,Iceland
 • - Added New U21 National Team : Albania U21,Germany U21,England U21,Netherland U21,Spain U21,Italy U21,etc.
 • - Added Adidas FC,Nike FC,Warriors FC,Puma FC,WonderKids FC..etc
 • - Added new clubs: Hellas Verona,NK Maribor,FK Buducnost,KF Shkendija,Pas Giannina,Grashopper,FC Luzern,etc
 • - Added Real Trophies
 • - Added all National kits
 • - Added new Trainers/coache sfor FL: Mourinho, Villas Boas, R.Mancini, Wenger,Gattuso..etc
 • - Added Scout/Agent for FL: Igli Tare,Sokol Haxhiaj
 • - Added Qemal Stafa
 • - Added new Original Logos Leagues & Cups
 • - Added new Scoreboard
 • - Added new Emblems
 • - Added new Skills cards
 • - Added new Gloves
 • - Added new Theme
 • - Added new Training stadium
 • - Added new Original sponsors for FL
 • - Added new Music
 • - Added new Menu icons
 • - Added new Gameplay
 • - Added new Adboard
 • - Added new Wallpaper
 • - Added new Chants: Tifozat Kuq e zi,etc…
 • - Added new Stadiums: Albanian Stadiums,Premier League Stadiums..etc
 • - Added new Stats (pesstatsdatabase.com)
 • - Added new Design
 • - Added new Flags
 • - Added new Hd grass
 • - Added new Photographers
 • - Added new ML Calendar
 • - Added new Loading Icon
 • - Added new Game Plan
 • - Added new REAL Players (Youth Team,ML)
 • - Fixed Crash and Bugs
 • - Improved Scanned Faces
 • - Improved Gameplay
Credits:
 • Team Creator : Imperatore,Deejay Ilir,Agon R & Enxhi,RS7,Rey
 • Kitserver Manager: Imperatore
 • Stats: Imperatore & PSD Stats
 • Stats set: Imperatore,3ndr1,Keidi SH,RS7
 • Edit Managers : Imperatore
 • Design : Deejay Ilir,Gentus Albania, Ergen Domi,ArmaSale,Robert Ramaj,Ksandro
 • FaceMakers: Gentus,Enea Korcari,Mario Juve,Imperatore,Deejay Ilir,and other face makers
 • KitMakers: Deejay Ilir,Gentus,Enea,Eris,Enxhi,Agon,ArmaSale,WonderKid,Blend Shala
 • Chants & Video: Kristi Jorgji & Imperatore
 • Stadium makers : Imperatore & Ksandro
 • Banners: Kristi Jorgji & Deejay Ilir
 • Music: Imperatore & ArmaSale
 • Special Thnx:
 • * Heru Nur Syamsi (Font,Consuls,Design),
 • * pes-patch.com for: Tools, Kits,face…
 • * GAME.AL
 • * PesKits.com
 • * PesFan.Al
 • * Wolf
 • PES Albania (Illyria & Gentus Patch & Grand OF)
Full Staff:
 • Albert Bikaj (Imperatore)
 • Gent Prokopi (Gentus)
 • Enea Korcari
 • Gleni Baku (Wonderkid)
 • Redi Stermolli (RS7)
 • Ilir Krasniqi (DJIlir)
 • Armando Saliaj
 • Eris Berat
 • Mario Juve
 • Agon Rafuna
 • Kristi Jorgji
 • Ksandro Panxhi
 • Blend Shala
 • Robert Ramaj
 • Endri Baku
 • Reisen Piranaj
Other Patchs: (PESAlbania/Albo Studios)
 •  Albo Patch I
 • Albo Patch II
 • Gentus Patch (All Versions)
 • Apocalypse Patch (All Versions)
 • Illyria Patch (All Versions)
 • PESAlbania Patch 2013 1.0
 • PESAlbania Patch 2013 2.0
 • PESAlbania Patch 2013 Ultimate Final 3.0
Download Links: PESAlbania ju uron loje te kendshme,ky eshte patchi i fundit per 2013,do te kete disa update gjate veres dhe ne shtator,por do te jene update te vogla qe do i shtohen ketij patchi.Faleminderit qe na keni suportuar nga viti 2010 deri ne 2013,shpresojme tia kalojme mire dhe ne PES 2014. PESAlbania http://www.pesalbania.info http://www.facebook.com/albania.pes http://www.facebook.com/IllyriaPatch    

PESAlbania: Informacione te fundit per PES 2014,bashke me foto [Ekskluzive]

Written by pesalb on . Posted in PES2013

Para disa oresh KONAMI publikoi fotot dhe shume informacione te detajuara per sa i perket lojes se re,PES 2014.Stafi i PESAlbania i ka cilesuar informacionet dhe fotot fantastike,dhe kemi dale ne perfundimin qe PES 2014 do jete nje loje komplet e ndryshme,e re,dhe mjaft e bukur,ne ndryshim nga PES-et e kaluara.   Informacione te detajuara:
 • PES 2014 do te perdore Enginen e famshme “FOX”,e krijuar nga Kojima Productions,e cila do te sjell nje realitet fantastik ne loje,te cilat do ti shikoni me poshte.
 • PES 2014 do te jete plotesisht ndryshe nga PES 2013 apo te tjeret,pra ne kete loje eshte ndryshuar rrenjesisht gjitchka.
 • Ne PES 2014 do te shikojme per here te pare Champions Leaguen Aziatike.
 • “TrueBall Tech” - Per here te pare ne nje loje futbollistike,PES 2014 do te fokusoje gjithcka tek topi,si ai leviz,dhe si lojtaret e perdorin ate.Topi tashme do jete i pavarur nga lojtaret,dhe gjitchka do te fokusohet tek topi.Me kete teknologji te re lojtaret do te mund te “stopojne” topin me mire,ta marrin ate,te lexojne pasimet dhe te afrohen apo largohen kur nje pasim po i vjen,gjithashtu trupi do te marre forme reale,ne “stopime” te ndryshme pasash.Me kete teknologji do te permirsohet dhe driblimi.TrueBall Tech do sjelli nje liri te re ne gameplayn e PES 2014.
 • Motion Animation Stability System” (M.A.S.S) - Lufta fizike dhe kontakti fizik midis lojtareve ka nje rendesi vitale ne cdo loje futbolli,dhe M.A.S.S e stimulon kete ne menyren me realistike te mundshme ne kete loje.Me ane te M.A.S.S ne mund te shikojme se tek nderhyrjet e parregullta,lojtari reagon automatikisht ne menyre reale,dhe rrezohet me ate fuqi dhe nga ai drejtim nga i erdhi nderhyrja.Duke llogaritur peshen dhe gjatesine e lojtarit,gjithashtu dhe aftesine luftuese, M.A.S.S do te stimuloje luftimet fizike midis lojtareve. M.A.S.S gjithashtu ka permirsuar situatat 1 me 1.Luftat individuale mes lojtareve kryesore shpesh paraqiten decizive per rezultatin e ndeshjes,dhe permirsime te mira jane bere ne keto lloje luftash,ne PES 2014,fale M.A.S.S.
 • Zemra - Ne realitet,ndeshjet si mysafir jane shume te veshtira,per shkak te tifozerise fantastike te skuadres se shtepise.Tifozeria ne nje ndeshje te vertete futbolli vepron si “lojtari i 12-te”,dhe kjo gje do te ndodhe dhe ne PES14.Me koreografi fantastike ne fillim te ndeshjes,kenget,levizjet dhe “tymset” e tyre gjate ndeshjes,ato do te perkrahin skuadren vendase ne maksimum dhe do ja veshtirsojne ndeshjen skuadres mysafire.Kjo gjithashtu do te beje qe ne Master League,ndeshjet mysafire do te jene shume me te veshtira se ndeshjet ne shtepi.Gjithashtu lojtaret ne kete loje do te kene “aftesi mentale”,qe do te thote pasimet,gjuajtet,driblimet,stilet do te dobesohen kur lojtari po kryen nje loje te dobet.Megjithate,ky lojtar qe po kryen kete loje te dobet dhe nuk eshte mire moralisht,mund te ndihmohet nga lojtaret,ose dhe nga lojtari i 12te,tifozet.Efekti vibrant i stadiumit me tifoze,do te tregoje gjendjen shpirterore te tifozeve,me efekte te reja zanore,dhe me nje Inteligjence Artificiale te permirsuar.
 • PES ID - Ne pame se ne PES 2103,rreth 50 lojtare kishin aftesite e tyre speciale,dhe ky numer mund te dyfishohet ne PES2014,dhe gjithashtu dhe skuadrat do te kene aftesite e tyre speciale.
 • Team Play - Ne PES14,lojtaret mund te perdorin taktika te ndryshme brenda ne loje ne zona te ndryshme te fushes,duke perdorur 3 ose me shume lojtare.Kjo do te behet nga inteligjenca artificiale e permirsuar e lojes.
 • “Berthama e lojes” – Ne loje do te shikoni se sa fantastike do te jete grafika ne loje,ku do te shikojme se si do te levize bluza gjate vrapimit (rrudhat,valvitja e bluzes),do te shikojme se si shprehite e fytyres se lojtareve do te ndryshojne e do te formohen gjate levizjes.Stadiumi do te kete nje realitet maksimal,me animacione te reja ne hyrje te ndeshjes,me tifoze me trup 3D dhe te cilet levizin,kercejne,ngrene duart.Tifozet me trupin tredimensional do e afrojne me shume PES14 me realitetin!Gjithashtu “rrjedhja e ndeshjes” eshte permirsuar jashtezakonisht shume,me vendime arbitrare qe merren direkt.Gjithashtu FreeKick dhe Penalltite jane permirsuar ne menyre fantastike.
Qendroni me PESAlbania per informacione dhe foto te tjera persa i perket lojes!   Pergatitur nga: Gleni Baku (wonderkid) – PESAlbania

The best bonus by bet365 Ελλάδα 100% for new user.

Full Joomla 3.0 Theme free theme.